Pošli túto stránku na Facebook Pošli túto stránku na Twitter

Aký je Miroslav Hríbik za volantom?

Majster sveta v akrobatickej jazde, 4-násobný majster Slovenska vo wakeboardingu, viacnásobný držiteľ slovenských rekordov a 7-násobný športovec roka na Slovensku vo vodnom lyžovaní Miroslav Hríbik, má rád rýchlu jazdu a bez auta si nevie ani život predstaviť. Ročne najazdí 70 000 kilometrov, pričom je aktívnym vodičom už od 18 rokov. Vidieť ho môžete za volantom buď BMW 320d alebo Škoda Octavia. Jeho vysnívaným autom je BMW X5.

Aký ste vodič?

Šoférovanie milujem od mladých rokov. Ak som v aute sám moje šoférovanie je viac-menej odvážne, ak mám niekoho v aute snažím sa jazdiť menej riskantne :) Mojím pričinením sa ešte nič vážne nestalo, moja štatistika dopravných nehôd je nula, takže si myslím že šoférovanie zvládam na jednotku.

Aký ste spolujazdec?

Nerád sedím na sedadle spolujazdca, radšej mám všetko pod kontrolou :)

Aké sú vaše zlozvyky?

Mám rád rýchlu jazdu a priznávam, že občas mi ručička na tachometri trocha ujde, no inak sa snažím dodržiavať dopravné predpisy. Mojim najväčším zlozvykom je, že sa snažím za volantom robiť viac vecí naraz :) (jem,pijem,telefonujem....) Telefonovanie som však vyriešil hands free súpravou.

Ako si krátite čas na cestách?

Počúvam hudbu, Rytmus a Karla Gotta :) a chrumkám soletky.

Na čo ste alergický keď ste za volantom?

Keď niekto jazdí tam, kde je päťdesiatka tridsiatkou a na semaforoch brzdí pol kilometra pred nimi. Velké vrásky mi robia aj zápchy na ceste.

Čo pre vás znamená auto?

Auto je pre mňa každodenný partner, ťažko by som si bez neho vedel predstaviť svoj život. Neviem sa bez neho zaobísť,aj smeti by som vynášal na aute :o) Veď ani neviem kde by som si kúpil lístok na autobus :D

Najhoršia skúsenosť?

Keď mi v pneuservise zle zatiahli šrúby na kolese, ktoré ma následne na diaľnici skoro obehlo.

Ako vychádzate s políciou?

Myslím že dobre. Mám úžasný dar reči, už sa mi stalo, že nejaké malé priestupky mi prešli dohovorom. Takú skúsenosť má však asi každý.

Vaša najvyššia pokuta?

Najvyššiu pokutu som dostal v Prešove, 300 eur za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti o 33 km. Okrem pokuty mi odobrali aj vodičák na 3 mesiace a potom nasledovalo preskúšanie z pravidiel cestnej premávky. Musel som urobiť testy ktoré som sa učil ako začínajúci vodič. Rýchlosť mám naďalej rád, ako aj mnohé iné adrenalínové veci, no človek musí mať za volantom aj nejakú zodpovednosť a preto sa snažím jazdiť pomalšie.

Sú lepší vodiči ženy alebo muži? Alebo Čo si myslíte o ženách vodičkách?

Myslím si že tak ako muži aj ženy môžu byť dobré vodičky, sú na ceste viac ohľaduplnejšie a opatrnejšie avšak nájdu sa výnimky.

Viete si vymeniť rezervu?

Áno viem, nerobí mi to problém.

Roky za volantom8 rokov
Kilometrov ročne 70 000 km
Vodičský preukazskupina B
Prvé automoje prvé auto ktoré som si kúpil bolo BMW 320d
Súčasné autoBMW 320d a Škoda Octavia
Obľúbené autonemám obľúbené auto
Auto snovBMW X5


Prečítaj si tiež:

Návrat na zoznam noviniek