Pošli túto stránku na Facebook Pošli túto stránku na Twitter

Záverečné skúšky

Výcvik vodičovKondičné jazdyTesty z autoškoly

Na záverečnú skúšku z autoškoly môžeš ísť po absolvovaní teoretickej a praktickej výuky a po absolvovaní kurzu prvej pomoci.

Záverečná skúška na získanie vodičského preukazu

Záverečná skúška na získanie vodičáku prebieha v priestoroch autoškoly, za prítomnosti skúšobného komisára a inštruktora, s ktorým prebiehal praktický výcvik v autoškole. Skúška z autoškoly zvyčajne trvá do obedňajších hodín a skladá sa z dvoch častí:

 • písomný test z pravidiel cestnej premávky na pozemných komunikáciách

  test trvá 20 minút a na jeho úspešné vykonanie je potrebné získať z plného počtu 55 bodov, minimálne 50

 • praktická jazda pozostáva z dvoch etáp:

  PRVÁ ETAPA:
  - ústna skúška z náuky o konštrukcii a údržbe vozidla a jazda na autocvičisku

  DRUHÁ ETAPA:
  - jazda v cestnej premávke

Žiadosť o vydanie vodičského preukazu

Po úspešnom vykonaní záverečných skúšok si žiadosť o vydanie vodičského preukazu môžeš podať už na druhý deň na príslušnom dopravnom inšpektoráte podľa miesta trvalého bydliska alebo na dopravnom inšpektoráte podľa sídla autoškoly. V Košiciach, sa Krajský dopravný inšpektorát nachádza na Komenského 52 (bývalá budova Krajského úradu). Do týždňa ti príde SMS správa z dopravného inšpektorátu, že tvoj vodičský preukaz je hotový a môžeš si ho prísť prevziať v stránkových hodinách.

Pri podávaní žiadosti o vydanie vodičského preukazu musíš mať pri sebe občiansky preukaz a 6,5 € kolok, ktorý sa dá zakúpiť na pošte, ale aj priamo na Krajskom dopravnom inšpektoráte. Ooooh... a nezabudni na široký úsmev :o) budú ťa tam na tvoj nový vodičák aj fotiť.

Stránkové hodiny Krajského dopravného inšpektorátu, Komenského 52, Košice:

pondelok 7:30 - 12:00 a 13:00 - 15:00
utorok 7:30 - 12:00
streda 7:30 - 12:00 a 13:00 - 17:30
štvrtok 7:30 - 12:00
piatok7:30 - 12:00

Úspešným absolvovaním výcviku v DRAJVe sa naše služby voči tebe nekončia. Vždy podľa potrieb sme ti ochotní pomôcť, alebo poradiť v oblasti dopravných predpisov, či motorizmu. Stačí nás kontaktovať mailom na: bartova@drajv.sk.